PRESSITEATED

                                                                                         Sääsed purustavad Eesti ökoturismi                                                    

 Hiljaaegu oli juttu sellest, et Eesti kavatseb suunata 150 miljonit krooni riigi maine parandamisse välisturismide silmis. Kuid kavatsuse muuta Eesti Euroopa Liidu parimaks riigiks võib nurjata ületamatu takistus – sääsed.
Eesti turismifirmad pelgavad, et lendavad vereimejad võivad seisata turismimajanduse arengu, kirjutab internetiportaal Biznews.lv viitega infoagentuurile Baltic Business News.
Eesti Turismi Arenduskeskuse direktori Tarmo Mutso arvates puudutab see eriti valusalt potentsiaalseid turiste Saksamaalt, kes hakkavad ennekõike huvi tundma selle vastu, missugune on olukord sääskedega seal, kuhu nad suunduvad.
Just sääskede pärast eelistavad lastega pered puhkusele Eestis puhkust Hispaanias ja Itaalias, leiavad kohalikud asjatundjad.

07.03.2008 13:44

 

Sääsk on väike, aga tige.

Molodjož Estonii : 08/06/2004 Tatjana PISSAREVA

Juuni on kõige sääserohkem aeg. Ükski teine putukas ei pälvi sel ajal nii palju kirumist kui tühiselt väike sääsk. Tuulevaikse ilmaga ei anna nad lihtsalt asu!

Sääse süljes sisalduvate eriliste ainete tõttu tekib hammustuskohal lööve, kihelus, sügelemine. Ühed sääseliigid on aktiivsemad päeval, teised ründavad inimest õhtul või öösel.

Ohtu kujutavad endast sääsed, kes kannavad inimeselt inimesele edasi ohtlikke haigusi: kollapalavikku, jaapani entsefaliiti, malaariat, helmintoose, tulareemiat ja teisi. Neid sääski on kerge ära tunda nende asendi järgi nahal. Tavalised sääsed istuvad paralleelselt nahapinnaga, malaariasääsed aga suunavad oma tagakeha ülespoole.

 

 

Suurbritanniat tabas sääserünnak

 
Vihmase suve tõttu tabas Suurbritanniat sel aastal tõeline sääserünnak. Erinevalt Skandinaaviast ja rääkimata soojematest maadest ei ole tavatingimustes neid putukaid Briti saartel praktiliselt üldse.

Kuid sel aastal on olukord teine – Suurbritannias on sääski varasemast palju rohkem. Käesoleva aasta mai, juuni ja juuli olid ilmavaatlejate sõnul kõigi aegade niiskeimad kuud. Neile järgnes suhteliselt soe august, mis põhjustaski sääskede massilise paljunemise.

RIA Novosti teatab, et Suurbritannia Rahvusliku Tervishoiuametisse - NHS Directi – on augusti esimese kahe nädalaga eelmise aasta sama perioodiga võrreldes tulnud 28% rohkem telefonikõnesid, kus kaevati sääsehammustuste üle. Inimesed pöörduvad arstide poole küsimustega, millega leevendada sügelust hammustuskohal ja peletada putukaid.

Avaldatud 19. augustil 2007 Turismiuudistes.

 

Ülemaailmse Tervishoiuorganisatsioon

Ülemaailmse Tervishoiuorganisatsioon täheldab malaariasse haigestumiste sagenemist. Malaariasse sureb igal aastal ligi miljon inimest. Seejuures märgitakse, et malaaria on end ilmutanud piirkondades, kus teda varem ei ole täheldatud.

Globaalne soojenemine võimaldab malaariasääsel ellu jääda seal, kus teda varem ei esinenud. Briti meedikud on registreerinud malaariasääse Lõuna-Inglismaal. Eksperdid väidavad, et kui aasta keskmised temperatuurid jätkavad tõusujoont, siis umbes 25 aasta pärast hakkab malaaria levima näiteks Poolas.

Aga see on juba Eestile väga lähedal ka kliima sarnasuse poolest.
 


Eestis on läbi viidud juba kolm rahvusvahelist kliimauuringut.


Eestis on läbi viidud juba kolm rahvusvahelist kliimauuringut. Üks neist näitab, et meie kliima jätkuval soojenemisel tõuseb meie metsades kooreüraski arvukus, massiliselt hakkavad paljunema koloraado mardikad ja musta stsenaariumi korral võivad siin hakata levima isegi malaariasääsed.
Kliimateadlane Ain Kallis 04. 02. 2007 : Severnoje Poberezje
 Lääne-Niiluse palavik


Lääne-Niiluse palavik – niisuguse diagnoosi on saanud juba kolm Rostovi oblasti elanikku, veel kahe puhul tehakse uuringuid. Sellest teatab "Don-TR".
Surmavalt ohtlik eksootiline viirus tabas kõiki haigestunuid mitte kauges Aafrikas, vaid Rostovi oblasti metsades ja võsades.
"See on väga tõsine haigus, eriti eakate ja nõrgema immuunsüsteemiga inimeste jaoks," ütles Vene Föderatsiooni Tervishoiuministeeriumi peaepidemioloog Vladimir Rõžkov.
Kõrge palavik, peavalu – eksootiline viirustõbi algab nii nagu tavaline gripp. Hiljem halveneb nägemine, langeb koordinatsioonivõime, halvimal juhul – kui ravi ei alustata – järgneb ajukahjustus ja kujuneb välja meningiit.
Allikas: http://news.webrostov.ru/ 23. 08.2007

 

 

 

Avaleht/Kontakt/Pressiteated/FAQ/MKS-i saamislugu/MKS-i 10 suurepärast omadust/MKS-i tellimine/MKS-i paigaldus ja ühendamine/Spinoff(NASA)

Otsi